Новини

Телефони гарячої лінії з питань освіти

Найсвіжіші  новини про наш Заклад ви знайдете за посиланням

 https://www.facebook.com/groups/103483943570528/


День святого Миколая

День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Традиція святкування цього дня відродилася з незалежністю України й розпочинає чарівні зимові свята у нашій державі. У нашому ліцеї напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати Чудотворцю листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.
 

Звідки виникла традиція святкування? Існував Миколай насправді чи це просто персонаж із красивої легенди? Команда МійКлас замислилася над цими питаннями та готова поділитися відповідями!

Святий Миколай: вигадка чи реальність?
Святий Миколай існував насправді. Він народився десь між 270 та 286 роками нашої ери у родині багатих греків-християн, які мешкали у місті Патарі (територія сучасної Туреччини). Батьки з перших днів ростили Миколая в релігійній атмосфері й похрестили його одразу після народження, що в ті часи було рідкістю. Хлопець зростав у добрі та любові, але його надзвичайно засмучувала навколишня бідність і убогість мешканців міста, тому він із дитинства і протягом життя потайки допомагав бідним родинам та дітям-сиротам.

Незабаром після того, як хлопець досяг повноліття, його батьки загинули. Миколай отримав величезний спадок, але не став жити в розкошах. Юнак витратив свої кошти на допомогу іншим людям: приносив час від часу до будинків бідняків їжу, теплі речі, іграшки тощо. Усі добрі справи Миколай робив таємно, але одного разу городяни вистежили його. Коли всі в місті дізнались, хто здатен на такі милосердні вчинки, вони обрали Миколая єпископом.

За доброчинність, вірність та щирість у служінні Богу ділами та вчинками на землі, отця Миколая було визнано святим. Після його смерті на честь того, що він за життя потайки допомагав іншим, збереглася традиція робити подарунки до Дня святого Миколая.

Чи святкують День святого Миколая в інших країнах?
Свято на честь святого Миколая народилося у Німеччині, звідки розповсюдилося територією Європи ще з кінця X століття. Легенди про добрі справи та чуйне серце свого земляка розповіла візантійська принцеса Феофанія, яка стала дружиною майбутнього імператора Оттона ІІ.

Українці ж почали відзначати День святого Миколая у 1088–1089 роках завдяки київському князю Всеволоду Ярославовичу після встановлення політичних зв'язків із Римом. 

Традиції свята
Традиція класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін з’явилася, коли Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати шлюб. Миколай підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби. Згодом Миколай продовжив робити подарунки всім нужденним, залишаючись при цьому непоміченим.

В Україні існує багато традицій святкування Дня святого Миколая. У селян на Слобожанщині було заведено збиратися разом після служби в церкві та варити пиво. Дітям до цього свята готували особливе печиво — миколайчики. На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, готуючи кутю та узвар. На Поділлі чекали «полазника» — людину з позитивною енергією, яка першою має зайти до хати.

Після тривалої перерви (понад 70 років) традиція святкування Дня святого Миколая була відроджена у 1990 році. Відтоді з кожним роком вона набуває поширення в Україні, а свято Миколая є не менш очікуваним для дітей, ніж Новий рік.

Святого Миколая також називають Чудотворцем, тому вважається, що загадане в цей день будь-яке заповітне бажання, обов'язково збудеться! Щиро зичимо здійснення всіх Ваших мрій.
19.12.2022 | Aдмін | Читати далі

Вечорниці на Андрія

Українська культура багата на традиції і обряди. Ми маємо пам'ятати і шанувати звичаї нашого народу і передавати їх із покоління в покоління. Одним із найулюбленіших свят для молоді є Вечорниці на Андрія, адже саме в цей день за повір'ям можна дізнатись свою долю.  Учні нашого ліцею на деякий час занурились в атмосферу цього цікавого дійства.

19.12.2022 | Aдмін | Читати далі

З Днем захисників і захисниць України!

14 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України.
Це День тих, хто бореться.  
Це День того, за що ми боремось.  
Це День того, яку перемогу ми здобудемо.
 
14 жовтня ми дякуємо.  
Дякуємо усім, хто бився за Україну в минулому. І усім, хто б’ється за неї тепер. Усім, хто перемагав тоді. І усім, хто неодмінно переможе зараз.
 
Переможе так, що це увінчає успіхом боротьбу багатьох поколінь нашого народу. Народу, який завжди хотів найбільше одного – волі. Для себе. І для своїх дітей. 
 
З Днем захисників і захисниць України! 
Зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!  
З Днем Українського козацтва!  
 
Слава усім нашим героям! Слава усім, хто воює, працює й допомагає! Слава Україні!
 
14.10.2022 | Aдмін | Читати далі

Вітаємо з Днем Учителя!

 

Любі наші Вчителі! Робота педагога — більше ніж сухий виклад матеріалу, це титанічна праця, що вимагає повної віддачі. Нам хочеться не просто Вам подякувати за допомогу учням пізнавати світ, а й побажати завжди мислити ширше встановлених рамок, знаходити у роботі лише позитив, мати вдячних учнів, чуйних батьків і довгих перерв. Бажаємо, щоб до Вашого класу учні приходили завжди з посмішками та спрагою до знань, щоб Ви надихали їх на звершення нових горизонтів. Учитель — завжди учень, тому ми підготували для Вас трішки цікавого про цей день. Сьогодні День учителя існує в більшості країн світу, іноді відзначається й окремий національний День працівників освіти, який припадає на різні дати. Ось як відзначають це свято в інших державах:

🌏 У Китаї День учителя відзначається 10 вересня — ця традиція існує ще з середніх століть. Педагогам дарують квіти, часто до школи приходять і колишні учні, щоб привітати своїх викладачів.

🌎 У США святкують на початку травня цілий «Тиждень подяки вчителям» — діти дарують педагогам листівки й говорять про свою вдячність.

🌏 В Індії День вчителя відзначають на місяць раніше, ніж у нас, 5 вересня, в день народження філософа Сарвепаллі Радхакришнана. Школярі міняються місцями з педагогами та проводять уроки — такий ось день самоврядування.

🌎 11 вересня вітають вчителів в Аргентині — це данина пам'яті міністра освіти Домінго Сармьенто, який увів обов'язкову початкову освіту, створив 800 навчальних і військових установ, включаючи вчительські школи.

🌏 Особливо масштабно День вчителя відзначають в Австралії, в останню п'ятницю жовтня. Тут проходять карнавали й запускаються салюти на честь педагогів.

Ми переконані, що цінувати наших учителів потрібно не раз на рік, а щодня, та все ж приємно, що в українському календарі Дню Учителя виділено спеціальний день.

З повагою учні Березнянського ліцею (відео привітання) 

02.10.2022 | Aдмін | Читати далі

1 вересня – День знань

 Друзі! Сьогодні особливе свято, тому що 1 вересня – це День знань. Це свято змін, позитивного розвитку, пізнання нового та невідомого. У цей день особливо теплими словами хочеться привітати кожного учня, кожного вчителя, всіх хто має безпосереднє відношення до освіти, адже саме у ваших руках майбутнє нації – діти України.
 Бажаємо всім здоров'я, щастя та радості, невичерпної енергії та завзяття. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину! Зі святом Вас!
 Адміністрація
01.09.2022 | Aдмін | Читати далі

Всеукраїнський урок

Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти запрошують  приєднатись до першого в новому навчальному році Всеукраїнського уроку "Повертаюся до навчання", який транслюватиметься у прямому ефірі Спільного Телевізійного Марафону 1 вересня, о 9.00 
 
Тізер Всеукраїнського уроку "Повертаюсь до навчання"
 

 

31.08.2022 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 «12» 13 14
Всього новин: 82