Про сльози

💦 Сльози. Інструкція із застосування
                                                                                                                                                                                                            Плач – це фізичний вияв емоцій.
У людини, що плаче, не тільки котяться сльози з очей, а й змінюються ритм і темп дихання, вираз обличчя, артеріальний тиск і частота серцевих скорочень. Весь організм долучається до цього процесу.
Природно плакати, коли сумно: так ми допомагаємо собі пережити тугу, примиритися з тим, із чим нічого не можемо вдіяти.
Чому ми плачемо?
                                                                                                                                                                                                        💙 Зі сльозами виділяються гормони (наприклад, гормони стресу від фізичного чи психічного болю) – у такий спосіб організм їх позбувається.
💙 Під час плачу розслабляються м’язи та змінюється частота дихання, що допомагає зняти тілесну напругу.
💙 Сльози мають і соціальну функцію: вони дають іншим людям знати, що ви наразі вразливі, потребуєте допомоги чи підтримки.
Не всі сльози допомагають відчути полегкість. Важливо тут, як ви самі ставитеся до плачу: якщо соромите чи картаєте себе за слабкість, якщо вважаєте сльози чимось, чого не має бути, то після плачу можете почуватися ще гірше, ніж до нього.
Як правильно плакати?
💦 Подбайте про комфорт і безпеку. Поплакати можна як на самоті, так і з кимось, хто готовий побути поруч і прийняти ваші сльози. Якщо ви самі, обійміть подушку чи кота; якщо ні подушки, ні кота поряд немає, обійміть себе – зараз ви цього потребуєте. Та краще плакати поряд із людиною, яка підтримує вас.
💦 Вважливо попередити, домовитися, попросити допомоги: «Можна, ти мене обіймеш і я поплачу?» чи «Я зараз згонуся клубочком і поплачу, а ти просто побудь поруч і не кажи нічого». Такі домовленості вкрай важливі: ви попереджаєте людину про свої наміри, отримуєте її згоду й даєте знати, як саме попіклуватися про вас.
💦 Коли плачете, не стримуйтеся, не заспокоюйте себе, не вимагайте «зібратися» та «не розклеюватися». Нехай сльози ллються самі. Від вас потрібно лише не заважати собі. Дихайте спокійно та глибоко, не затримуйте подиху – це зазвичай притлумлює плач. Не думайте, який маєте вигляд, чи личать чоловікові сльози, чи не потекла туш. Так, личать, і так, потекла.
💦 Ніколи не відомо, скільки часу знадобиться на сльози, та планувати варто з запасом: після плачу ви можете почуватися втомлено, навіть знесилено. Але водночас прийде полегкість.
💦 Деякі люди не люблять, коли хтось бачить їхні сльози; якщо ви з таких, сховайте обличчя, але самі не ховайтеся від того, хто поряд.
Плакати неприємно, але так само природно й важливо для повноцінного життя, як і сміятися. Плачучи, ми прощаємося з людьми, місцями чи ситуаціями, що були важливі для нас. А щире прощання допомагає примиритися з новими обставинами й жити далі 🤍